Film Babovřesky ke stažení

Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky je tady! Přímo zde naleznete odkazy pro její stažení (download). Babovřesky se volně inspirují legendární Troškovou trilogií Slunce, seno, je to tedy opět bláznivá letní komedie se vším všudy z malebné jihočeské vesničky. Dokonce nechybí ani místní drbna Horáčková a mladý farář, který všem hodně zamotá hlavy. Opět se dočkáme řady komických a nevšedních situací. Už jenom nevšední jméno nového faráře „Šukal” způsobí celou řadu problémů.

Ještě než se vrhnete na stahování filmu Babovřesky, tak zde pro vás máme krátké shrnutí o čem to vlastně je. V první řadě je třeba říct, že Babovřesky jsou hodně podobné legendární sérii Slunce, seno, i když je to samozřejmě o dost modernější film. Troška měl myšlenku na takovíto film dlouho v šuplíku. Dokonce mu námět na film poslal i velký fanoušek série pan Draganovský, který podle něj napsal i povídku. K samotné realizaci však došlo až v roce 2012, kdy se podařilo sehnat celou řadu partnerů pro tento náročný projekt, včetně televize Nova a dvou desítek dalších médií.

Film Babovřesky má podtitul „z dopisu venkovské drbny”, což už také trochu napovídá o příběhu. Hodně se toho bude točit kolem největší místní drbny vesničky Babovřesky a to babě Horáčkové. To je paní která pracuje na Obecním úřadě a v kostele musí být vždy hned v první lavici. Je to přesně ten typ babky, která ví o každém šustnutí ve vesnici a která také ráda do všeho mluví. O to větší šok pak nejenom pro ní, ale i pro další podobné babky nastává, když do vesnice přijíždí nový velebníček – farář. Je to sportovně vyhlížející mladík, s moderním myšlením a trochu netypickým jménem „Šukal”. Je jasné, že na místní faře bude odteď pěkně živo.

To ale samozřejmě není všechno. Příběh se bude točit také kolem úmrtí stoleté Trudy, po které zůstanou na okraji vesnice výhodné pozemky a rozlehlý starý dům. V tom vidí příležitost i místa starosta a jeho bohaté příbuzenstvo. Na pozemkách by se totiž dal postavit krásný autobazar. Bohužel to ale má jeden háček a pozůstalé Hálovi se synem Adamem. Ačkoliv nejsou z nečekaného dědictví nijak nadšeni, tak se po první prohlídce rozhodnou, že se jim vila líbí. Chtějí zde tak zůstal a vilku, ve které údajně straší opravit.

V Babovčeskách si zahrála celá řada skvělých českých herců. Například Veronika Žilková v roli paní starostové, Pavel Kikinčuk v roli jejího muže starosty, Jana Synková jako drbna Horáčková, Lukáš Langmajer jako farář, Lucie Vondráčková jako Ivana nebo Jan Dolanský jako Adam. Jednu z vedlejších rolí cikánky obsadila dokonce Lucie Bílá. Kromě toho obsadil Troška i spoustu místních obyvatel z vesniček, kde se natáčelo. Ostatně podobně to udělal i při natáčení dnes už legendární trilogie Slunce, seno. Určitě se tak máte na co těšit, protože komedie Babovřesky slibuje opravdu hodně zábavy!
Generálním partnerem komedie je navíc televize Nova, což u je samo o sobě důkazem kvality. Komedie Babovřesky měla premiéru 14. února 2013.